ט"ו בשבט והדיאטה

הם ססגוניים, מגרים ומתוקים ובכל שנה יוצאים לשוק סוגים חדשים שנדמה לנו שנחמיץ בגדול  אם לא נטעם מהכל...


מספר טיפים למי שרוצה להנות מהחג ולשמור על הבריאות:

1.טו" בשבט במיתון- אין טעם למלא את הבית בכל סוגי הפירות המיובשים שקיימים בשוק! מארחים? קנו כמות קטנה ומעט סוגים. קנו בעיקר אגוזים, שקדים, בוטנים, אגוזים וקוקוס מיובש (ללא תוספת סוכר כמובן). 2.רכישה נבונה- אם אתם מחליטים לקנות את הפירות ("בשביל האורחים"...) הקפידו לקנות אותם ארוזים ולא בתפזורת, כי הפירות בתפזורת, עלולים לצבור עובש. העובש מכיל אפלוטוקסינים שצריכתם קשורה עם עליה בסיכון לסרטן ואת זה אנחנו לא רוצים. עוד טיפ חשוב- מאחר וחלק מהמוצרים הנמכרים היום הוכנו בחום ובטבילה בתחמוצת גופריתית למניעת השחרה, מומלץ להרתיח את הפירות למשך דקה במים, לסנן, לשטוף, ליבש ולאחסן בכלי אטום. נכון שעדיף לוותר עליהם? 

3. ארוחת בריאות- במקום להגיש כיבוד על טהרת הפירות היבשים, שלבו פירות יבשים בארוחת בריאות. פרסו שזיפים, משמשים או תאנים יבשים לפרוסות קטנות ופזרו כף או 2 בתוך סלט ירוק. הסלט יוצא עשיר יותר וטעים יותר. כדי להפוך את הסלט לעוד יותר טעים ועוד יותר בריא אפשר להוסיף לו אגוזי מלך או כף של זרעי פשתן טחונים, כך תהנו מחומצות שומן מסוג אומגה 3, התורמות להפחתת הסיכון למחלות לב. כמו כן השומן (כמובן שמתבלים בשמן זית), מעכב את ספיגת הסוכר לדם, כך גם הסיבים שבירקות.

4. לא רק מיובשים- שלבו בקערת הפירות היבשים גם פירות טריים, הפרי הטרי ישביע אתכם הרבה יותר מהפרי המיובש מכיוון שהוא עשיר יותר בנוזלים והוא גם יותר בריא. הוא מכיל ויטמינים רבים כמו C, A ו-B, שנהרסים כמעט כליל בתהליך הייבוש. העדיפו תותים כפרי דל פחמימות ביחס לאחרים. התותים עשירים בויטמין סי ובליקופן. 

5. מזעור נזקים- לא עמדתם בפיתוי של הפירות היבשים וזללתם יתר על המידה? לא נורא, יש דרכים למזער את הנזק: • בתנועה- מחקרים מראים שאנשים שירדו במשקל ושילבו בדיאטה שלהם פעילות גופנית שמרו על המשקל באחוזים גבוהים יותר בהשוואה לאנשים שלא שילבו פעילות גופנית בדיאטה שלהם, אגב, כדי לשרוף 2 משמשים מיובשים תצטרכו לצעוד 1/2 שעה! • באמצעות חשיבה חיובית וחזרה מהירה לשגרה ללא ייסורי מצפון.


6. מים, מים, מים- חשוב להקפיד על שתייה. חוש הצמא שלנו, אינו מפותח ולעיתים קרובות אנו אוכלים במקום לשתות, היצמדו לבקבוק מים ושתו בכל פעם שמתחשק לכם לנשנש, אל תחכו לתחושת הצמא, המים מסייעים גם בתהליך שריפת השומנים והירידה במשקל

לפניכם מידע על כמות הקלוריות והפחמימות במגוון פירות מיובשים, כך שתוכלו להפעיל שיקול תזונתי בבחירתם >>
127 צפיות
בואו נשמור על קשר?

דיוור חודשי בנושא תזונה קטוגנית

מה תקבלו? מידע, טיפים, מתכונים, דפי הדרכה שיצרתי, מאמרים, סיפורי הצלחה מעוררי השראה ועוד

  • פייסבוק

מרכז Dmc

רחוב הרצל רוזנבלום 6 תל-אביב  (סי אנד סאן)

Tel: 054-722-9949

© 2019 by  adina bachar